Niepubliczne Przedszkole językowo-artystyczne "Dzwoneczek" stworzone jest
w oparciu o wieloletnie doświadczenie wyniesione z pracy w szkole oraz prowadzenia Przedszkola Niepublicznego "Iskierka" mieszczącego się przy ul. Świerszcza 74 w Warszawie - Włochy. Prowadzenie Przedszkola "Iskierka " pozwoliło mi na stworzenie i wykorzystanie wielu innowacyjnych metod pracy z dziećmi.

Moje doświadczenie oraz wiedzę o sposobie funkcjonowania przedszkola przeniosłam na drugą placówkę - Przedszkole "Dzwoneczek" położonym przy ul. Rybnickiej 24, w niewielkiej odległości od Przedszkola "Iskierka".

W Przedszkolu „Dzwoneczek” nauczyciele oraz instruktorzy zajęć dodatkowych to osoby wykwalifikowane pracujący ze mną od wielu lat. Wspólnie wypracowaliśmy metody pozwalające na uzyskanie najlepszych efektów edukacyjnych.

Zadaniem przedszkola jest wspieranie dzieci w ich naturalnym rozwoju, zaś wszechstronna edukacja przedszkolna pozwala wejść dziecku z świat edukacji szkolnej.

W codziennej pracy realizujemy program wychowania przedszkolnego pt. „Trampolina” (autorstwa M. Janiak i K. Witerskiej).

W ramach realizacji tego programy prowadzimy zajęcia z zakresu następujaych obszarów edukacji:

- zdrowotna

- emocjonalna

- artystyczna: muzyczna, plastyczna, taneczna, teatralna

- językowa

- matematyczna

- sportowa

- przyrodnicza

- oraz społeczna.

W NASZYM PRZEDSZKOLU NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO DZIECKA I JEGO WSZECHSTRONNY ROZWÓJ, DLATEGO TEŻ NASZYN CELEM JEST ZAPEWNIENIE DZIECIOM RADOŚCI, BEZPIECZEŃSTWA, PROFESJONALNEJ OPIEKI ORAZ EDUKACJI.

MARZENA GŁODO - OGONOWSKA
DYREKTOR PRZEDSZKOLA ,,DZWONECZEK” Z UL. RYBNICKIEJ 24