Realizacja programów własnych

W przedszkolu realizujemy dwa programy własne, opracowane na potrzeby naszej placówki, są to:

1. Warsztaty kulinarne "Smaki, kolory, zapachy", podczas których dzieci rozwijają i doskonaląe zmysły smaku, zapachu, dotyku, wzroku podczas przygotowywania i smakowania przyrządzanych potraw oraz kształtują umiejętności zdrowego i racjonalnego odżywiania.
Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.
Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwiną nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabędą umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwiną swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, zapoznają się z zasadami savoir?vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków będzie również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.