Wyróżniony Szlachetna Paczka

Drodzy Rodzice,
W tym roku już po raz trzeci organizujemy zbiórkę darów i pieniędzy na szlachetną paczkę. W tym roku wspieramy panią Kamilę, samotnie wychowującą 7-letniego synka, Franka.
Pomagać możemy na 3 sposoby:
- pomoc materialna w postaci darów zostawionych w przedszkolu
- wsparcie pieniężne na zakup rzeczy potrzebnych rodzinie (skarbonka wystawiona w przedszkolu)
- wsparcie pieniężne poprzez portal zrzutka.pl https://zrzutka.pl/b8stec
https://zrzutka.pl/b8stec?fbclid=iwar33_-ptfc3ai117zkwimyigvhserv8r4qqf0ksttp584tcnwfrbfus5kag","dossierUrl":"https://zrzutka.pl/b8stec?fbclid=iwar33_-ptfc3ai117zkwimyigvhserv8r4qqf0ksttp584tcnwfrbfus5kag"}" waprocessedid="33blzj" style="font-family:inherit;cursor:default;display:inline-block;float:none;padding:0px 0px 0px 4px;position:relative;top:2px;z-index:1">

Historia Rodziny i potrzeby są opisane poniżej:
Pani Kamila (36 lat) mieszka razem z synem Frankiem (7 lat) w wynajmowanym mieszkaniu. Przeprowadziła się tam po ucieczce przed byłym partnerem który znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Pewnego dnia spakowali najpotrzebniejsze rzeczy i przeprowadzili się do stolicy z innego miasta. Kobieta cały czas żyje w strachu że mimo zakazu zbliżania się, mężczyzna ich odnajdzie.
Pani Kamila znalazła pracę w firmie farmaceutycznej. Kiedy myślała że wszystko się ułoży dowiedziała się że jest w ciąży. Ze względu na swój stan, musiała zrezygnować z pracy.
W chwili obecnej, dochody rodziny wynoszą jedynie 500 zł, koszty utrzymania mieszkania w wysokości 180 zł znacznie naruszają budżet rodziny, przez co zostaje im 160 zł w przeliczeniu na jednego członka rodziny. Kobieta utrzymuje siebie i syna wyłącznie dzięki pomocy swojej matki, ale bardzo chce się usamodzielnić.
Piękno Rodziny
Mimo bardzo ciężkiej sytuacji materialnej pani Kamila nie poddaje się. Chce, aby jej dzieci miały jak najlepszy start w przyszłość. Kobieta chce się uczyć, zdobywać nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym będzie mogła samodzielnie zająć się swoimi dziećmi.
W wolnych chwilach, pani Kamila i Franciszek wspólnie spacerują, grają w gry planszowe, oglądają filmy i mecze piłki nożnej (szczególnie te, w których bierze udział Polska reprezentacja).
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Wózek wielofunkcyjny
Pani Kamila spodziewa się córeczki. Nie stać jej na zakup wózka, a jest to niezbędny sprzęt przy niemowlęciu.
2. Żywność
Otrzymanie zapasów żywności znacznie odciążyłoby i tak już skromny budżet rodziny
3. Środki czystości
Otrzymanie środków czystości odciążyłoby budżet rodziny. Poza tym chemia do sprzątania jest bardzo ciężka, noszenie ciężkich zakupów ze sklepu w stanie pani Kamili byłoby bardzo uciążliwe i ryzykowne.
Żywność trwała (Herbata, Kasza Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Dżem, Owoce i warzywa w puszkach, Mleko modyfikowane, Słoiczki z gotowymi daniami, Kaszki
Środki czystości (Mydło / żel myjący, Pasta do zębów, Płyn do mycia naczyń, Płyn do płukania, Podpaski/tampony, Szampon, Proszek do prania, Płyny czyszczące, Szczoteczka do zębów, Pampersy (rozmiar od 1 w górę), Mokre chusteczki, Oliwki)
Obuwie
Franek:
-Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 34, Uwagi: Najlepiej niebieskie
Kamila:
-Adidasy Rozmiar: 41,
Odzież
Franek:
-Bluza (Całoroczne) Rozmiar: 128 cm, Uwagi: 128/134 niebieska zapinana
Bluzka (Całoroczne) Rozmiar: 128 cm, Uwagi: 128/134
Spodnie (Całoroczne) Rozmiar: 128 cm, Uwagi: 128/134 jeansowe
Materiały szkolne (Zeszyty, Papier kolorowy, Bloki, Farbki, Plecak, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
Wyposażenie mieszkania (Kołdra 160x200, Poduszki 70x80, Koc i pościel 160x200, Ręczniki
Sprzęt elektroniczny niezbędny do nauki lub pracy zarobkowej - laptop (Pani Kamila chciałaby podjąć pracę zdalną, co jest niemożliwe ze względu na brak komputera. Sprzęt będzie także bardzo przydatny w przypadku nauki zdalnej dla Franka).
Inne potrzeby materialne: Wózek wielofunkcyjny, Łóżeczko dziecięce, Ubranka niemowlęce (Pani Kamila martwi się o to że nie będzie w stanie przygotować się na narodziny młodszej córeczki).
Potrzeby niematerialne: (Kurs manicure hybrydowy dla pani Kamili, Zajęcia z piłki nożnej dla Franka)
Szczególne upominki
Kamila: Lampa UV do paznokci hybrydowych